LudzieUltraWyścigi

Bartosz Smoczyk wygrywa Polish Baltic Tour: Bałtyk 600

W majówkę odbyły się dwa wyścigi ULTRA. Na południu Polski bezkonkurencyjny – jak zwykle – okazał się Radek Gołębiewski, który wygrał pierwszą edycję Ultra Lajkonik. Na drugim końcu, wzdłuż polskiego wybrzeża zawodnicy startowali w Baltic Tour, jednej z czterech imprez projektu Polish Tour obejmujące Morze, Góry, Wschód i Zachód.

Zawodnicy wystartowali ze Szczecina, by pojechać wzdłuż polskiego wybrzeża przez Półwysep Helski do Helu, tam zawrócić i już kierować się do mety ulokowanej na koronie Ergo Areny w Gdańsku. W sumie do pokonania było 600 km. Niewiele zabrakło, by złamane zostało 30 godzin, ale ostatecznie Bartosz Smoczyk, który był w tej edycji najszybszy potrzebował dokładnie 30 godzin i JEDNEJ minuty na pokonanie całego dystansu. Na kolejne osoby na podium trzeba było czekać jeszcze wiele godzin. Ostatecznie podium wyglądało następująco:

1. Bartosz Smoczyk – 30:01
  2. Mateusz Sieradzki – 32:58
  3. Radosław Włudzik – 40,01

Jeśli chodzi o kobiety to miejsca ex aequo wjeżdżając na metę razem, zajęły Alicja Mida oraz Katarzyna Prusak, które na pokonanie trasy potrzebowały 54 godziny i 44 minuty. Trzecia była Joanna Grochowska, która na dotarcie do mety potrzebowała dodatkowych dwóch godzin.

Kolejna edycja Polish Bike Tour to Wschód 1000, którego uczestnicy wyruszą 4 czerwca z Gdańska i przez Podlasie pojadą aż do Sanoka.